O nás

“Písanie nás baví. Robí nám radosť.”

Kto sa skrýva za “danny”?

Volám sa Daniel Výcha. Môžete ma v celej kráse vidieť na fotografii.

Mám tu fotku rád. Cítiť tam leto. A nie je tam vidieť zimné “špečiky” 🙂

Píšem pre klientov rôzne formy textov full-time a niekedy aj viac 🙂

Prečo stále píšem o nás, keď som na foto sám?

danny.sk nie je len danny

Nie je to len o mne. Pri písaní mi veľmi pomáha moja priateľka. Keďže má iné hlavné zamestnanie ako je textovanie, nechce byť veľmi menovaná. Mne to však nezabráni, aby som aj naďalej používal “my”.


Ako to celé vzniklo?

S vymoženosťami internetu sa otvárajú nové príležitosti. Snáď každý to už skúsil. Zarobiť nejaké euríčko na internete. Nebol som výnimkou. Naučil som sa, ako spraviť jednoduchý web a spustil som prvý projekt.

“Aby ti na web chodili nejakí ľudia, musí ich tam niečo prilákať. Vraj zaujímavý obsah je fajn.”

Čo to vlastne je? Kde ho zoberiem?

Našiel som si dievčinu, ktorá mi napísala pár článkov. Projekt zatiaľ zarábal tak na malú kakaovú v zmrzlinárni. Preto som začal tvoriť články sám. Keby ste to videli. Prvý mal asi 70 slov v dvoch vetách. Pridal som obrázok a bol som pyšný.

Každým ďalším článom to bolo lepšie a lepšie. Neskôr chodili pozitívne ohlasy ako od známych, tak aj od návštevníkov stránky. Povedal som si, že vyskúšam písať aj pre klientov. Všetci boli spokojní. Nečakal som to.

Písali pozitívne referencie, ktoré ma hnali vpred

Priateľka sa ku mne pridala v momente, keď som nestíhal. Vždy som dodržal deadline. Pri jednom projekte toho bolo veľmi veľa. Zľutovala sa nado mnou a pomohla mi. Tiež v písaní našla vášeň. Vždy viem, že sa na ňu môžem spoľahnúť, keď mi horí za pätami. A tiež, keď potrebujem korekciu.

Postupom času som si vybudoval základňu klientov, pre ktorých píšem pravidelne. Práca mi začala prerastať cez hlavu. Prišiel som zo zamestnania a nič iné som nerobil, iba písal. Aj cez víkend.

Musel som sa rozhodnúť. Zamestnanie alebo textovanie?

Keďže som nikdy nebol čistokrvný zamestnanec a vždy sa mi skôr páčilo byť šéfom sám sebe, rozhodnutie nebolo ťažké. Zvolil som písanie. Našiel som sa v tom.

Tvorenie viet, ukladanie myšlienok a možnosť zhmotniť nápady mi vlievajú čerstvú krv do žíl.


Čo by ste o mne ešte mali vedieť?

S väčšinou mojich klientov mám nadštandardný vzťah a preto to skvele funguje. Často sa pristihneme, že sa bavíme viac o súkromných veciach ako o práci.

Pokojne si môžeme tykať hneď od začiatku. Je to na vás. Ak začnete konverzáciu “Dobrý deň, mohli by ste…?” Odpoviem vám profesionalne, samozrejme vykaním.

Ak mi napíšete: “Ahoj Dano, vieš mi pomôcť s … ?” Budem vám tykať. Každopádne, už pri tomto momente sme o niekoľko levelov v komunikácii vpred.

Vždy platí na čom sa dohodneme. Z mojej strany si na tom dávam záležať. To isté očakávam aj od vás.

Mám rád Real Madrid, soté a la Stroganoff, domácu slivovicu, tiramisu a moju priateľku 🙂 (to najlepšie na záver) – to mi kázala dopísať

Verím, že aj s vami hneď nájdeme spoločnú tému.